Co dalej po akcji ’40 dni dla Życia’?

Wielki Post to czas, w którym przygotowujemy się do świąt paschalnych. Jezus przychodzi i do nas jako ZWYCIĘZCA ŚMIERCI. On, Zmartwychwstały objawia się jako Pan Życia. Jezus swe życie rozpoczął, tak jak każde dziecko, pod sercem Swej Matki. Wraz z Maryją chcemy naszą modlitewną troską otoczyć każde ludzkie życie, bo przed każdym jest otwarta perspektywa zmartwychwstania. Kończy się już trzecia edycja zorganizowanej w Wielkim Poście 2021r. KRUCJATY 40 Dni dla Życia. Pierwsza akcja została zainspirowana i zorganizowana zgodnie z potrzebą czasu, w którym żyliśmy, sytuacji w naszej Ojczyźnie oraz trwającymi wówczas demonstracjami, żądaniami aborcyjnymi, aktami nienawiści i promowaniem ideologii śmierci. Zamiarem organizatorów krucjaty jest pokojowa demonstracja wiary. Decyzja o powstaniu krucjaty 40 Dni dla Życia powstała z inicjatywy wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej
pod przewodnictwem Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej przy Konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze. Sprawa nienarodzonych dzieci jest bardzo bliska wspólnocie konkatedralnej, dlatego pragniemy włączać się w modlitwę i zachęcać innych. Chcemy szturmować NIEBO modlitwą o ratowanie bardzo szeroko rozumianego ŻYCIA – nie tylko od poczęcia do narodzin, ale chcemy objąć modlitewną troską rodzinę tracącą dziecko. Chcemy otoczyć modlitwą całe rodziny borykające się z problemami przyjęcia ŻYCIA; prosić będziemy o otwarte serca dla lekarzy i zawierzać będziemy cały personel medyczny, prosząc o poszanowanie ŻYCIA na końcowym jego etapie. Celem akcji jest modlitwa o przemianę serc zwolenników aborcji, ratowanie dzieci nienarodzonych, ich matek i ojców oraz całych rodzin.
Aby wziąć udział w naszej akcji wystarczyło wybrać w ciągu doby w okresie od 2 marca (Środa Popielcowa) do 10 kwietnia (Niedziela Palmowa) minimum pół godziny modlitwy (lub jej wielokrotność) w określony dzień lub każdego dnia przez cały Wielki Post i poświęcić je na modlitwę w intencji obrony ŻYCIA. Można było ofiarować: różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, lekturę Biblii, adorację Najświętszego Sakramentu lub inną dowolną modlitwę. Ważne było, aby modlić się przez zadeklarowany czas w tej intencji. Do naszej krucjaty mógł się włączyć każdy. Jako Rycerze Niepokalanej i organizatorzy tej krucjaty z całego serca zapraszamy wszystkich, do których dotrze to słowo. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ŻYCIE, tak jak wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za losy polskich rodzin, a więc za losy naszej Ojczyzny.

Dwie wcześniejsze krucjaty spełniły oczekiwania organizatorów. Osoby, które włączały się w naszą modlitwę napominały nas jednak prosząc abyśmy nie przestawali organizować tej formy krucjaty. Mając to na uwadze i czując taką potrzebę bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten piękny krąg modlitwy i ufności Maryi i jej darom. Stwórzmy na mapie Polski siatkę serc, oddanych Maryi w dziele ratowania bezbronnych i zagrożonych dzieci.
Na poprzednie akcje i na nasze prośby o modlitwę zgłosiło się tak wiele osób, że ich liczba przerosła nasze, czyli organizatorów, oczekiwania. W tej ostatniej akcji, która się właśnie kończy, włączyło się do naszej modlitwy ponad 100 osób ofiarując ponad 1600 godzin modlitwy. Dziękując z całego serca wszystkim, którzy już modlili się w poprzednich akcjach, zachęcamy także tych, którzy usłyszą po raz pierwszy naszą prośbę o włączenie się do następnych edycji krucjaty pro-life 40 dni dla Życia i poświęcenie przynajmniej pół godziny na modlitwę w tak słusznej sprawie. Możemy tylko narzekać i mówić że jest źle, ale możemy też czynnie się przyczynić do zmiany beznadziei w nadzieję, bo modlitwa to siła i moc. Wierzę, że czas przeznaczony na modlitwę w akcji 40 Dni dla Życia nie tylko przemieni sytuację w kraju i na świecie, ale przemieni i ubogaci każdego jej uczestnika.

Po zakończeniu obecnej krucjaty pragniemy także przypomnieć i zachęcić do codziennej troski o życie poczęte przez realizację ‘strategii obrońców życia’, opracowanej przez polskich i amerykańskich działaczy pro-life, obejmującej obok modlitwy także: 1) uczenie się (zdobywanie wiedzy z rzetelnych źródeł o rozwoju życia ludzkiego, o zagrożeniach dla życia nienarodzonych, o skutkach aborcji itp., obecnie polecamy przewodnik pt. „Jak mówić o aborcji?”), 2) uczenie innych (przekaz zdobytej wiedzy, promowanie działania i postaw służących życiu, zwłaszcza wśród młodych ludzi, tworzenie materiałów pro-life itp.), i 3) konkretną pomoc (szczególnie samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym, rodzicom po stracie). W każdej sytuacji możemy być obrońcami życia przez swoje słowo, gest, pomoc lub dar. Pamiętajmy, aby wszystko to czynić z wielką miłością i szacunkiem do tych, za których się modlimy i którym pomagamy.

Zespół Organizacyjny Krucjaty 40 dni dla Życia…